Spektra Edge X – FK Irons
Specs
General
| Manufacturer | FK Irons |
| Machine Style | Direct Drive |
| Adjustable Stroke | Yes |
| Stroke | Dial Adjustable: Stepless 3.0 - 4.5 mm |
| Voltage | 7.5 - 10 V |
| Needle Length | Adjustable |
| Cord Connector | RCA, Wireless |
Wireless
| Wireless Design | Not Recommended |
Construction
| Made in | USA |
| Motor Type | Brushless |
| Motor Brand | Maxon |
| Weight | 85 g |
| Materials | Aluminum |
| Colors | Tangerine, Bubblegum Pink, Gunmetal, Kryptonite Green, Ruby Red, Seafoam |
