Mast Lancer – Dragonhawk
Specs
General
| Manufacturer | DragonHawk |
| Machine Style | Pen |
| Adjustable Stroke | No |
| Stroke |
Fixed: Model: 3.5 mm Model: 4.2 mm |
| Voltage | 5 - 12 V |
| Needle Length | Adjustable |
| Cord Connector | Wireless |
| Accesories |
USB-C charger Two replaceable batteries |
Wireless
| Wireless Design | True Wireless |
| Battery Capacity | 1800 mAh |
| Battery Connection | Internal not replaceable |
| Extra batteries | Yes |
Construction
| Made in | China |
| Motor Type | Brushless |
| Motor Brand | Unknown |
| Weight | 158 g |
| Dimensions | 129 x 30 mm |
| Materials | Aluminum |
| Colors | Black, Blue, Green, Red |
