Hawk Thunder – Cheyenne
Specs
General
| Manufacturer | Cheyenne |
| Machine Style | Direct Drive |
| Adjustable Stroke | No |
| Stroke | Fixed: 4.0 mm |
| Voltage | 5 - 12 V |
| Needle Length | 0-4.0 mm |
| Cord Connector | 3.5 mm |
Wireless
| Wireless Design | Not Recommended |
Construction
| Made in | Germany |
| Motor Brand | Unknown |
| Weight | 78 g |
| Dimensions | 110 x 75 x 28 mm |
| Colors | Black, Red, Grey, Orange, Purple |
