Hawk Pen Unio – Cheyenne
Specs
General
| Manufacturer | Cheyenne |
| Machine Style | Pen |
| Adjustable Stroke | Yes |
| Stroke |
Dial adjustable: Stepless 2.5 - 4.0 mm |
| Voltage | 6 - 12.6 V |
| Needle Length | 0 - 4.0 mm |
| Cord Connector | 3.5 mm |
| Accesories | Transport case |
Wireless
| Wireless Design | Battery compatible |
| Battery Connection | 3.5 mm Standard Battery |
Construction
| Made in | Germany |
| Motor Brand | Unknown |
| Weight | 160g |
| Dimensions |
138 x 29 mm |
| Colors | Black |
